Implanty poprawiające wygląd uzębienia

Ponieważ w ludziach tkwi mniej lub bardziej podświadomy strach przed siadaniem na dentystycznym fotelu to większość ludzi chodzi do dentysty jedynie w nagłych przypadkach, kiedy podczas szczotkowania zębów dostrzeże pierwsze znamiona próchnicy albo co gorsza kiedy ząb już zaczyna z lekka boleć. Na pewno jest to wynik doświadczeń z poprzednich dekad kiedy to środki przeciwbólowe nie były tak dobre jak obecnie i faktycznie idąc do dentysty trzeba było się liczyć z bólem. Czasem dopiero długotrwały ból zęba mógł skłonić człowieka do umówienia się na wizytę u stomatologa.

Stomatologia kosmetyczna

Lecz obecnie jest już nieco inaczej. Medycyna poczyniła ogromne postępy, natomiast stomatologia chyba już w szczególności. Model opieki dentystycznej jaki funkcjonuje w Polsce opiera się przede wszystkim na wizytach prywatnych, a wiadomo że prywatnie pacjent jest klientem dentysty i chce on aby pacjent do dentysty wracał. Inną sprawą jest, że dziś ludzie nie chodzą już do dentystów tylko w nagłych przypadkach, ale po prostu po to żeby mieć ładne zęby. Coraz bardziej docenia się wpływ pięknego uzębienia na urodę. Wielu ludzi pragnie wyglądać jak celebryci z telewizji, którzy poza świetnym wyglądem nie mają wiele do zaoferowania. Stomatologia kosmetyczna zyskuje przez to na znaczeniu podobnie jak dzieje się to w przypadku medycyny estetycznej.

Implantologia - implanty

Wśród oferty stomatologii kosmetycznej daje się zauważyć znaczny rozwój w implantologii. Coraz większa ilość stomatologów zaczyna się specjalizować w tej dziedzinie, co oczywiście jest odpowiedzią branży na popyt na takie usługi. Implantologia zajmuje się montowaniem implantów, czyli śrub mocowanych w kościach szczęki jako zastępstwo dla utraconego korzenia zęba. Przed przystąpieniem do zakładania implantu należy usunąć korzeń o ile jeszcze znajduje się on w kości szczęki. Następnie rana po usunięciu korzenia musi się zagoić, zresztą ogólny stan jamy ustnej musi być w doskonałej formie, wolny od jakichkolwiek dolegliwości, aby nie wdało się zakażenie. Dopiero na implancie zakłada się koronę zęba przygotowaną przez protetyka i dopasowaną do innych zębów pacjenta.

Zabieg zakładania implantu

Proces zakładania implantu jest zatem rozłożony w czasie. Same implanty dentystyczne zakłada się w trakcie jednej wizyty na fotelu dentystycznym, ale przed tym zabiegiem należy zrobić porządek z innymi zębami aby nie wystąpiły powikłania. Po samym założeniu implantu trzeba jeszcze zaczekać na zagojenie się dziąsła i na przygotowanie protezy zęba jaka zostanie nałożona na implant. Jakkolwiek zakładanie implantu wydaje się skomplikowaną operacją to jest ona przeprowadzana przy miejscowym znieczuleniu, nie trzeba robić tego w pełnej narkozie, która mogłaby być niebezpieczna dla niektórych pacjentów.

Show Comments