Herbaty na sklepowych półkach

Na sklepowych półkach lub w marketach możemy spotkać wiele odmian herbat ziołowych. Występują one zazwyczaj w dwóch wariantach. Pierwszy to herbaty w torebkach, a drugi to herbata zazwyczaj zapakowana w folię – liściasta. Jeśli chodzi o intensywność smaku to na pewno warto wybrać tą liściastą.

herbata

Każdy rodzaj herbaty ma swoje zastosowanie oraz oddziaływanie na nasz organizm, dlatego warto jest poznać działanie każdej z nich. A zatem co możemy konkretnie znaleźć na sklepowych półkach?

Herbata zielona – zalecana jest osobom, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ponieważ pobudza ona przemianę materii. Posiada ona intensywny szlachetny smak. Parzona krótko daje zastrzyk energii. Z kolei dłużej parzona – daje poczucie relaksu i odprężenia.

Następna często spotykana to herbata z hibiskusa – posiada bardzo przyjemny orzeźwiający smak. Smakuje równie dobrze gorąca jak i chłodna w ciepłe dni dając orzeźwienie.

Zaraz obok jest herbata aromatyzowana – często jest to po prostu czarna herbata z dodatkiem różnego rodzaju aromatów np. cynamonowy, cytrynowy czy też nawet o zapachu piernika w sezonie zimowym.

Herbata z mięty pieprzowej – w sam raz na dolegliwości żołądkowe takie jak niestrawność czy nudności. Napar na pewno szybko przyniesie ulgę. Następne, co znajdziemy to herbata miętowa. Smak łagodny aczkolwiek zdecydowany. Przy niej możemy się odprężyć i rozluźnić, ponieważ działa ona dobrze na cały układ nerwowy.

Napotkać też możemy herbatę jaśminową – intensywny aromat i wyrazisty smak to znak rozpoznawczy tej wyjątkowej herbaty. Ma ona działanie antynowotworowe dzięki sporej zawartości antyoksydantów.

Herbata rumiankowa to kolejna z herbat dostępna w sklepach. Jej zdecydowany smak poczujemy od razu. Przeciwzapalne właściwości, przeciwbakteryjne i rozkurczowe to cechy rumiankowego naparu.

Show Comments