Nie daj się alergii

alergia

Współczesny świat przynosi nam nie tylko nowinki technologiczne i rozwój miast. Dzisiejsi ludzie zmagają się również z wieloma różnymi chorobami, które u naszych przodków prawie nie występowały. Alergie pokarmowe czy skórne to plaga XXI wieku. Wiele osób zmaga się z nietolerancją laktozy. Być może kilkanaście lat temu odsetek cierpiących na tą przypadłość był równie wysoki jak dziś, ale medycyna nie traktowała alergii poważnie.

Do dzisiaj w niektórych środowiskach uważa się, że są to zwykłe fanaberie i wymyślanie. Alergia pokarmowa jest natomiast przypadłością rzutująca na pracę całego organizmu. Dopiero po odstawieniu alergenu, chora osoba zaczyna czuć się dobrze. Znacząco poprawia jej się komfort życia. Nie jest już nękana przez wysypki i problemy jelitowe. Nietolerancja laktozy należy do najczęstszych przyczyn bólu brzucha u niemowląt. Ból brzucha spotęgowany alergenem daje o sobie znać o każdej porze dnia i nocy. U starszych dzieci i dorosłych alergie związane bezpośrednio z żywnością są wynikiem chemizacji produktów spożywczych. Warto odżywiać się zdrowo.

Warzywa czy owoce niech pochodzą ze sprawdzonych źródeł i dostarczają nam witamin zamiast swędzącej wysypki. Aby stuprocentowo stwierdzić uczulający składnik można wykonać testy skórne. Ponadto należy obserwować reakcje ustroju i wyciągać wnioski. Czasami problemy ze skórą są wynikiem stosowania nieodpowiednich kosmetyków, a w połączeniu z chemiczną żywnością jest to bardzo szkodliwe. Nie zapominajmy o ruchu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna doskonale usuwa szkodliwe toksyny z organizmu.

Show Comments